Jogínské hrátky s prvky muzikofiletiky

Terapie zaměřená nejen na muzikofiletiku, ale také na relaxaci, masáže dětí a cvičení s prvky jógy.

Cvičení jógy je pro děti velmi příznivé. Aktivují se při ní nejen svaly, ale i koncentrace. Je dokázáno, že pravidelné cvičení napomáhá ke správnému držení těla, zlepšuje koordinaci i rovnováhu, rozvíjí soustředění, pevnou vůli a fantazii, vede k lepšímu zvládání stresových situací. Příliš aktivní děti zklidní, naopak pasivní děti nabudí. Pravidelné cvičení posiluje imunitu dětí. Je ideální volbou pro celkovou relaxaci těla i duše.

Jóga a relaxace velmi úzce kooperuje s muzikofiletikou. Jde u uvolnění těla a mysli, přispívá k obnovení fyzických i psychických sil a odstranění napětí, či neklidu. K uvolňování těla a mysli slouží mnoho různých technik, kterými se odbourává stres a díky kterým můžeme stresu i předcházet.

Relaxace sama o sobě nemusí být pouze v klidových pozicích, velmi přínosným druhem relaxace je i např. vědomé uvolňování při aktivních pohybových činnostech – hry s poskoky, výkřiky, třesení končetinami, atd.

Jógínské hrátky budou spojovány s prvky muzikofiletiky, jelikož působení hudby a/nebo hudebních elementů (zvuku, rytmu, melodie) pomáhá usnadnit a rozvíjet komunikaci, vztahy, sebevyjádření nebo učení.

Dílčí cíle:

• naučit se být vnímaný nejen k vlastnímu tělu (co mi tělo říká, jak se cítím)
  • usnadnit emoční prožívání dětí
  • pomocí pozic z jógy a relaxačních technik se naučit zklidnit své tělo
  • naučit se zdravým způsobem posouvat své individuální limity
  • rozvoj pozornosti, soustředění
  • rozvoj koordinace těla, motoriky jemné i hrubé
  • zapojení fantazie, kreativity
  • celková harmonizace a relaxace

Základní náplň:

• průpravná cvičení
  • jednoduché pozice a propojení do příběhů